Teleportare vizitatorul din faptul serii 

In 1976, profesorul Michael Grosso, care ţinea un curs de parapsihologie la Jersy City College, s-a întâmplat sa aibă ca elevă pe Elisabetth Sebben, o studenta stralucita in antropoligie. Ea avusese în trecut experienţe paranormale ceea a fost foarte fericită că în sfârşit găsise pe cineva care să vorbească despre acest subiect. Studenta pasionată îndeosebi de călătoriile in afara corpului, calatorii numite „astrale. Michael Grosso a sfatuit-o deci să încerce sa-l „viziteze”.

In sfârşit, experienţa s-a produs în toamna anului 1976.

Michael Grosso locuia într-un apartament de şase camere. Una din ocupatiile lui preferate era cântatul la flaut. Când cânta, îşi aseza general partitura pe un suport care se afla totodeauna lângă aceeaşi bibliotecă. Intr-o dimineaţă, când s-a din somn, s-a mirat găsind suportul în mijlocul incaperii. Era sigur că nu-l lăsase acolo.

Michael Grossonu s-a mai gândit la această ciudăţenie dar, mai tarziu în cursul zilei, a primit un telefon de la Elisabeth. Studenta i-a spus că seara trecută tocmai studia, când simtise brusc că îşi părăsea corpul. Amintindu-şi intenţia de a-l vizita pe Michael Grosso, ea se concentrase asupra lui şi în curand se pomenise în bucătăria profesorului. Il văzuse asezat la masa din bucătărie, cufundat in examinarea unor în timp ce-şi bea ceaşca cu ceai. Incercase să-i atragă atentia dar nu reuşise. Atunci căutase un mijloc de a-şi semnala prezenţa. Se învârtise prin apartament şi remarcase suportul. Se concentrase asupra obiectului şi îşi dăduse seama că reuşea să-l deplaseze în mijlocul camerei prin puterea voinţei. După câteva secunde revenea in corpul ei.

Michael Grosso nu crede că fenomenul poate fi pus pe seama iluziei.

http://www.paraview.com/grosso/index.htm

documentare si tehnoredactare Maddie Ancuta

mai multe articole in Top Secret

Explore More

Calauza in reteau Lojilor, a inaltei Finante si Politica

Calauza in reteau Lojilor, a inaltei Finante si Politica Dupa ce am publicat Top 10 Societati Secrete, cineva mi-a spus ca articolul este interesant dar …ar fi vrut ceva mai

Subliminal. Cele 10 strategii de manipulare a maselor

Cele 10 strategii de manipulare a maselor Lingvistul nord-american Noam Chomsky a stabilit lista celor ’’Zece strategii de Manipulare” prin mediile de informare in masa. Evreu de sensibilitate anarhista, Chomsky

Fantomele de pe scara

Fantomele de pe scara Mii de turişti vizitează anual Muzeul Maritim din Greenwich, Anglia. După cum se ştie, toţi turiştii fac fotografii. Reverendul R.W. Hardy, care vizita muzeul împreună cu